۲۴ روستای بدون دهیار در تنگستان از طرح هادی بازماندند

بخشدار مرکزی تنگستان اظهار کرد: ۲۴ روستای بدون دهیاری در این شهرستان وجود دارد که از اجرای طرح هادی بی بهره مانده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر به نقل از ایسنا؛ نورالله جمالی در نشست هم اندیشی شوراها و دهیاران بخش مرکزی شهرستان تنگستان اظهار کرد: ۲۴ روستای بدون دهیاری در شهرستان تنگستان وجود دارد که از اجرای طرح هادی بی بهره مانده‌اند و امیدواریم بنیاد مسکن در این خصوص تصمیمات مهمی اتخاذ کند.

وی خواستار این شد که جلسات کمیته‌های طرح هادی و ماده ۹۹ جهت تسریع در امور، در شهرستان‌ها برگزار شود و مشاور طرح هادی جهت تصمیمات بهتر به صورت میدانی در برخی روستاها وارد عمل شود.

بخشدار مرکزی تنگستان تصریح کرد: باتوجه به جمعیت بالای روستایی و حجم کار بالای کار در این شهرستان خواهشمندیم رتبه بنیاد مسکن تنگستان ارتقا یابد.

معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر نیز در این نشست بیان کرد: تلاش می‌کنیم از طریق اقدامات موثر، زیرساختی و زیبا سازی در روستاها از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود.

غلامرضا زارعی ادامه داد: دهیاران و شوراها جهت شناسایی اراضی ملی در حاشیه روستاها جهت تامین فضاهای عمومی مورد نیاز روستاها و تامین مسکن با بنیاد مسکن همکاری و تلاش کنند. همچنین ضمن شناسایی واحدهای مسکونی بدون سند، نسبت به اطلاع رسانی، تشویق و ترغیب مردم جهت مراجعه به بنیاد مسکن و تشکیل پرونده برای سنددار کردن منازلشان اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه زمین‌های بنیاد مسکن با ۲۵ درصد تخفیف نسبت به عرف بازار به مردم عرضه می‌شود، عنوان کرد: بنیاد مسکن برای واگذاری زمین به افراد نیازمند تحت پوشش نهادهای حمایتی تخفیف‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر تاکید کرد: از محل درآمد فروش زمین‌ها، در روستاها پروژه‌های مهم و اولویت دار اجرا می‌شود.

زارعی با بیان اینکه تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان بوشهر دارای طرح هادی هستند، تصریح کرد: باتوجه به بررسی‌های صورت گرفته و نیاز روستاها، بازنگری طرح‌ هادی روستای در این استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در طول سه سال گذشته در بحث کیفیت و اجرای طرح‌های هادی استان بوشهر رتبه‌های اول تا سوم را کسب کرده است، گفت: پارسال با مشارکت دهیاری‌ها ۱.۵ میلیون متر مربع از محل اعتبارات قیر رایگان با اعتبار ۹۶۴ میلیارد ریال معابر روستایی در سطح استان بوشهر آسفالت شد که از میزان ۳۹۶ هزار متر مربع آسفالت در ۴۵ روستایی شهرستان تنگستان اجرا شد.

معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از دهیاران شهرستان تنگستان خواست جهت جلوگیری از هدر رفت منابع و سرمایه پروژه‌های مشارکتی با بنیاد مسکن را انجام دهند.

Print Friendly, PDF & Email