۲۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان بوشهر مقاوم‌سازی می‌شود‌

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان، حمید حیدری‌بریدی – سرپرست بنیاد مسکن استان در حاشیه بازدید از……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان، حمید حیدری‌بریدی – سرپرست بنیاد مسکن استان در حاشیه بازدید از پروژه های شهرستان بوشهر گفت: رسیدگی به عمران روستاها از اولویت‌های بنیاد مسکن است، و امسال طرح‌های مهمی در این حوزه از جمله مکانیزه شدن دفع زباله، تکمیل طرح‌های هادی روستایی، ساخت زمین چمن مصنوعی ورزشی و پارک روستایی در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.
حیدری با اشاره به اینکه امسال در روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت زمین چمن مصنوعی ورزشی ساخته می‌شود، گفت: ۷۵ زمین مینی فوتبال در روستاهای استان بوشهر ساخته خواهد شد که ۱۴۰ میلیارد ریال در اجرای این طرح هزینه می‌شود. همچنین علاوه بر ساخت زمین های ورزشی، ۴۴۹ پارک روستایی با امکانات لازم رفاهی و تفریحی در روستاهای این استان احداث خواهد شد.

IMG_6322

وی با اشاره به اجرای طرح مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی افزود: این طرح از سال ۱۳۸۴ آغاز شد و تاکنون ۳۴ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی با پرداخت تسهیلات کم‌بهره مقاوم‌سازی شده است.
حیدری بیان کرد: در اجرای طرح مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی ۱۵۰ میلیون ریال وام کم‌بهره پرداخت می‌شود که در سال ۹۴، ۲۵۰۰ واحد مسکونی در استان بوشهر مقاوم سازی خواهند شد. و در اجرای طرح یاد شده خانه‌های روستایی در مقابل بحران‌های مختلف مقاوم سازی می‌شوند و این یکی از طرح‌های مهم بنیاد مسکن است که با اجرای این طرح ضمن نوسازی و بهسازی این واحدها، خانه‌های روستایی در مقابل بحران‌های مختلف مقاوم سازی می‌شوند. و بهینه سازی مصرف انرژی در مسکن روستایی، احداث مسکن مقاوم و بادوام روستایی و تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی را از دیگر اهداف طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی عنوان کرد.

DSC04374

 

 

Print Friendly, PDF & Email