۲۵ میلیارد ریال وام بلاعوض بهسازی مسکن در استان بوشهر پرداخت می‌شود

حیدری بَریدی گفت: در راستای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵……

حیدری بَریدی گفت: در راستای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزا نفر جمعیت ۲۵ میلیارد ریال بصورت بلاعوض پرداخت می‌شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در گفتگوی اختصاصی مدیرکل بنیاد مسکن استان با خبرگزاری تسنیم گفت:  در راستای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ۲۵ میلیارد ریال بصورت بلاعوض پرداخت می‌شود. وی افزود:  ۲۵۰۰ مسکن در استان بوشهر مشمول این طرح هستند که در شهرهای ساحلی به هر واحد ۲۰۰ میلیون ریال و دیگر مناطق ۱۸۰ میلیون ریال وام با سود ۵ درصد پرداخت می‌شود. و در حال حاضر ساخت  ۶۰۰ مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفراستان با ۴۵ درصد پیشرفت اجرا شده است.
حیدری، همچنین از اجرای بوستان های طرح امید در سطح استان خبر داد و تصریح نمود: در این راستا ۱۵۰ بوستان روستایی، اجرا و در دهه فجر امسال تکمیل و افتتاح می‌شوند. این بوستان ها با برنامه های تدوین شده و عملیاتی در توسعه عمران روستایی، طرح‌های مهمی در اجرای زیرساخت‌های این مناطق به شمار می آیند. که با تکمیل و افتتاح بوستان‌های  روستایی ۶۷۷ هزار متر‌مربع به سرانه سبز و تفریحی به ظرفیت روستاهای استان بوشهر افزوده می‌شود و اعتبار مصوب شده برای اجرای ۴۴۰ بوستان روستایی، ۴۵۰ میلیارد ریال می باشد که تا خرداد ماه سال آینده تکمیل خواهند شد.
مدیرکل بنیاد مسکن با اشاره به اسفالت معابر روستایی استان بوشهر بیان کرد: ۸ هزارتن قیر برای اسفالت معابر روستایی استان بوشهر تخصیص یافته که ۳۰ کیلومتر از این معابر امسال تکمیل و تحویل می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email