۲۸۲میلیارد تومان برای رسیدگی به مناطق سیل‌زده استان بوشهر تصویب شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ امام جمعه بوشهر از تصویب ۲۸۲میلیارد تومان در هیئت دولت برای رسیدگی مناطق سیل‌زده استان بوشهر خبر داد و گفت: در قرارگاه مدیریت بحران استان بوشهر باید سهم هر منطقه‌ سیل‌زده در حوزه معیشتی و عمرانی مشخص شود. 

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست قرارگاه مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به سیل آذر ماه در شهرستان‌های دشتستان، دیلم و گناوه اظهار داشت: با تدابیر انجام شده خدمات لازم انجام شده که از تلاش‌های گروه‌های جهادی، بسیج، سپاه پاسداران، استاندار، معاون عمرانی، فرمانداران و نهادهای مختلف از جمله کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان بوشهر قدردانی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه کارها و طرح‌های مهمی در مناطق سیل‌زده استان اجرا شده گفت: در این راستا ۲۸۲ میلیارد تومان در هیئت دولت برای رسیدگی به مناطق سیل‌زده استان بوشهر تصویب شد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تسریع در رفع خسارت‌ها و آسیب‌ها افزود: شیوه ترمیم جبران خسارت‌ها و آسیب‌ها در حوزه‌های عمرانی، سازه‌ای و مردمی باید جدی پیگیری شود که این مهم نیاز به سازماندهی دارد.

وی، با تاکید بر نقش مهم قرارگاه مدیریت بحران استان بوشهر در توجه به حل مشکلات شهرها و روستاهای سیل‌زده خاطر نشان کرد در این قرارگاه باید سهم حوزه‌های معیشتی و عمرانی در حل مشکلات مردم مشخص شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر اجرای طرح نهضت پیشگیری از وقوع حوادث طبیعی از جمله سیل تصریح کرد: هر ساله شاهد وقوع حوادث طبیعی مانند جاری شدن سیل هستیم که برای کاهش خسارت و بحران‌ها باید راهکارهای لازم تدوین و عملیاتی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: همانگونه‌ که در سال میلیاردها تومان بودجه کشور صرف جبران این چنین خسارت‌ها می‌شود باید راهکارهای پیشگیری از بروز بحران و مشکلات ارائه شود.

امام جمعه بوشهر بروز بحران در حوادث طبیعی را به سبب مدیریت تهدیدمحور دانست و تصریح کرد: باید همیشه برای مقابله با حوادث آمادگی بالایی در استان بوشهر وجود داشته باشد.

وی، با تاکید بر برگزاری رزمایش ارتقا آمادگی نیروها در مقابله با بحران‌ها گفت: همه فرمانداری‌ها باید سالانه رزمایش مقابله با بحران‌ها از جمله حوادث طبیعی برای ارتقا آمادگی برگزار کنند تا در صورت بروز حادثه، با آمادگی کامل خدمات‌رسانی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، نسبت به توزیع عادلانه اعتبارات تصویبی در نقاط سیل‌زده استان تاکید کرد و افزود: سیل آذر ماه امسال یک رزمایش جدیدی برای استان بوشهر بود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر هم با بیان اینکه در جریان سیل در دشتستان ، گناوه و دیلم بیش از یک‌هزار و ۵۲۹ واحد مسکونی آسیب دید خاطر نشان کرد: ۶۲۷ واحد مسکونی نیاز به بازسازی و ۹۰۲ واحد هم به تعمیرات نیاز دارند.

حمید حیدری بریدی با اشاره به اینکه یک‌هزار و ۶۲۴ خانوار سیل‌زده نیاز به رسیدگی معیشتی، تامین تجهیزات و وسائل منزل هستند افزود: در این عملیات اجرایی تعمیر ۲۶۸ و ساخت ۷۰ واحد مسکونی در نقاط سیل‌زده شهرستان‌ های دشتستان، گناوه و دیلم آغاز شده است.

وی، از پرداخت تسهیلات اعتباری کم‌بهره برای ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی خبر داد و بیان کرد: برای واحدهای مسکونی سیل‌زده ۱۰۰ میلیون تومان و واحدهای روستایی ۸۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی کم بهره پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از پرداخت کمک بلاعوض خبر داد و گفت: برای واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل ۳۰ میلیون تومان برای خانه‌های صدمه دیده شهری و ۲۰ میلیون تومان برای واحدهای روستایی کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

حیدی، با اشاره به پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی برای تعمیرات واحدهای مسکونی سیل‌زده در نقاط شهری افزود: برای بازسازی اماکن آسیب دیده شهری ۲۰ میلیون، اماکن روستایی و تجاری ۱۵ و تامین لوازم معیشتی ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی، با بیان اینکه در مجموع بیش از ۳۶۷ میلیارد ریال کمک بلاعوض به سیل‌زدگان استان بوشهر پرداخت می‌شود تصریح کرد: ۳ سال مشارکت مدنی و ۱۲ سال دوران فروش اقساطی از ویژگی‌های تسهیلات بانکی بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی و تجاری آسیب دیده است.

Print Friendly, PDF & Email