۲ میلیارد تومان برای عمران منطقه گورکات استان بوشهر تخصیص یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به ابلاغ ۲ میلیارد تومان برای عمران منطقه گورکات گفت: برای اجرای این طرح به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

حمید حیدری‌بریدی در نشست بررسی اجرای طرح راهسازی مناطق روستایی گورکات تنگستان با اشاره به ساخت جاده دو بانده این منطقه و اجرای طرح مطالعات آن اظهار داشت: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس بر اجرای این طرح به عنوان مطالبات مردم تاکید دارند و اعتباری برای فاز نخست آن تامین کرد.

وی، با اشاره به افزایش هزینه‌های روز افزون مصالح ساختمانی بیان کرد: در این راستا ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای اجرای جاده ۲ بانده گورکات تنگستان تامین و ابلاغ شد.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با تاکید بر اختصاص ردیف اعتبارات برای اجرای این پروژه گفت: با تعیین ردیف بودجه‌ای برای اجرای این پروژه سال‌های بعدی هم می‌توان اعتبارات آن تامین کرد.

حیدری ساخت جاده ۲ بانده منطقه گورکات را سبب رونق در منطقه دانست و تاکید کرد: اجرای این پروژه نقش مهمی در ایمنی تردد و کاهش خطرات در رفت و آمد مردم می‌شود.

وی، با تاکید بر همکاری دهیاری‌ها و تامین بخشی از اعتبارات جاده ۲ بانده منطقه گورکات از محل بودجه دهیاری‌ها خاطر نشان کرد: حداقل برای اجرای جاده ۲ بانده منطقه گورکات تنگستان ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که مشارکت همه دستگاه‌ها به ویژه دهیاری‌ها ضروری است.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر نقشه‌برداری و مطالعه پروژه جاده گورکات را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: علاوه بر اجرای پروژه جاده مسیر گورکات تنگستان نحوه دفع آبهای سطحی گذر آن طراحی شده است.

حیدری، طول مسیر پروژه یاد شده را ۴ هزار و ۱۰۰ متر با عرض ۳۰ متر دانست وبیان کرد: ۲ باند ۱۰ متری در این مسیر با برآورد اولیه ۱۵ میلیارد تومان ساخته می‌شود.

وی، با بیان اینکه از این اعتبار ۸ میلیارد تومان برای اسفالت آن در نظر گرفته شده است گفت: در ۷ سال گذشته طرح‌های راهسازی و معابر روستایی در استان بوشهر روند اجرایی آن تسریع یافته و دهه فجر امسال بخشی از آنها افتتاح می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email