۳۰ واحد مسکن روستایی مددجویان بهزیستی «چاهکوتاه بوشهر» امسال واگذار می‌شود

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی مسکن مددجویان روستایی چاهکوتاه بوشهر گفت: ۳۰ واحد مسکن روستایی مددجویان بهزیستی چاهکوتاه بوشهر امسال واگذار می‌شود.

حمید حیدری بریدی در بازدید استاندار بوشهر از روند ساخت مسکن مددجویان روستایی در منطقه چاهکوتاه بوشهر با بیان اینکه ساخت و مقاوم سازی واحدهای مسکونی از ماموریت‌های مهم بنیاد مسکن است اظهار داشت: ساخت مسکن ویژه روستائیان مورد توجه ویژه قرار دارد که در این راستا ساخت مسکن خانواده دو معلولی نیز در اولویت کارهای این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی مقاوم سازی می‌شود افزود: برای این مهم ۴۸ میلیارد ریال به بنیاد مسکن استان بوشهر ابلاغ شده که ۱۳ میلیارد ریال آن برای پرداخت به متقاضیان روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت تخصیص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به مشارکت این نهاد در ساخت و مقاوم سازی مسکن روستایی تصریح کرد: در اجرای پروژه‌های مقاوم سازی مسکن روستایی به هر واحد ضمن پرداخت تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

حیدری از پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره و بلاعوض به متقاضیان مسکن روستایی خبرداد و بیان کرد: امسال تاکنون ۷۰۰ طرح مسکن روستایی برای مقاوم سازی موفق به دریافت تسهیلات کم بهره به میزان ۱۳۳ میلیارد ریال شده‌اند.

وی با اشاره به ساخت ۳۰ پروژه مسکن روستایی در چاهکوتاه بوشهر افزود: این واحدهای مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی است که دارای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و تا دهه فجر امسال تکمیل و واگذار می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر افزود: برای ساخت هر واحد مسکونی ضمن پرداخت ۳۰ میلیون تومان وام بانکی کم بهره ۸ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

حیدری مساحت این ۳۰ واحد مسکونی را شش‌هزار ۲۱۲ مترمربع دانست و خاطر نشان کرد: این ۳۰ واحد مسکونی در دو طبقه با زیر بنای هرکدام ۶۰ متر مربع ساخته شده است.

Print Friendly, PDF & Email