۳۸۴ کیلومتر معابر روستایی استان بوشهر آسفالت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: در سه سال گذشته ۳۸۴ کیلومتر معابر روستایی این استان بهسازی، جدول کشی و آسفالت شده است.

حمید حیدری بریدی در نشست مسئولان دشتی افزود: خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دولت تدبیر و امید جهت عمران، توسعه طرح های هادی، نوسازی و مقاوم سازی واحد های مسکونی و ساخت بوستانها و فضاهای ورزشی کم نظیر بوده است.

وی افزود: از ۷۷ هزار و ۸۴۰ واحد مسکونی در استان بوشهر تاکنون ۵۷ درصد مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر یادآورشد: حوزه برخورداری این استان از ۳۰ درصد در سال ۹۳ در زمان حاضر به ۵۱ درصد رسیده است .

وی افزود: استان بوشهر در زمینه اجرای طرحهای هادی روستایی، ساخت بوستان امید و زمین چمن مصنوعی ورزشی در روستاها جایگاه خوبی در سطح کشور دارد.

فرماند ار دشتی نیز گفت: خدمات بنیاد مسکن در این شهرستان باعث بهبود وضعیت رفاهی در سطح روستا شده است.

عبدالله نادری افزود: بهبود وضعیت رفاهی و اجرای طرح های هادی و ساخت بوستان امید و ۲۱ زمین چمن مصنوعی در روستاهای دشتی باعث رضایت مندی روستائیان و مهاجرت معکوس از شهر به برخی روستاها شده است.

وی به مشکلات برخی روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار فاقد طرح هادی از جمله روستاها جبری، منقل و گوهری و حاشیه کوه مند اشاره کرد و خواستار تعیین حریم و طرح هادی برای ساخت و ساز قانونی روستائیان و جلوگیری از ساخت خانه باغ و تبدیل اراضی کشاورزی به باغ ویلا شد.

Print Friendly, PDF & Email