۳۹۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی به بنیاد مسکن بوشهر تخصیص یافت

به گزارش روابط عمومی سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر بمناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) وتأسیس بنیاد مسکن……

به گزارش روابط عمومی سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر بمناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) وتأسیس بنیاد مسکن در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل بنیاد مسکن به فرمان امام راحل اظهار داشت امام راحل با درایت در سال‌ ۵۸ با فرمان تاریخی خود بنیاد مسکن را با افتتاح حساب ۱۰۰ تاسیس و این نهاد فعالیت خود را در حوزه‌های مختلف عمرانی در رفع محرومیت آغاز کرد و هدف از افتتاح حساب ۱۰۰ امام را، دعوت از انسان‌های خیر و متمول در ساخت مسکن برای محرومان دانست و بنیاد مسکن استان بوشهر در این حوزه در سال‌های اخیر کارنامه درخشانی را از خود به یادگار گذاشته است.
سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر بیان کرد سهمیه مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان را ۱۲ هزار و ۷۴۱ واحد اعلام نمود وخاطر نشان کرد تاکنون ۱۰ هزار و ۵۷۹ واحد مسکن مهر در استان پایان کار گرفته‌اند و به متقاضیان تحویل شده است.
حیدری گفت مسکن مهر باقی‌مانده در شهرهای زیر۲۵ هزار نفر جمعیت نیمه نخست امسال تکمیل می‌شود و افزود تاکنون ۸۵ درصد این واحدها تحویل شده است. همچنین در بازسازی مناطق زلزله زده استان اظهار کرد بیش از ۹۸ درصد واحدهای مسکونی زلزله دشتستان تکمیل شده و از یک‌هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی تخریب که تاکنون یک‌هزار و ۶۸۰ واحد آن تکمیل شده است و مبلغ ۵۴۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۹۰ میلیارد ریال به صورت کمک بلاعوض و۴۵۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات کم‌بهره به خسارت دیدگان پرداخت شد.
وی با اشاره به اینکه اعتبارات طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن استان بوشهرافزایش یافته گفت اعتبارات عمرانی بنیاد مسکن استان بوشهر از ۳۰۰ میلیارد ریال به ۴۶۰ میلیارد ریال افزایش یافت و تاکنون ۳۹۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به اینکه در اجرای طرح‌های عمرانی ۳۲۴ طرح هادی در استان اجرا شد بیان کرد: بنیاد مسکن علاوه بر اجرای طرح‌های هادی در روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته، پارک‌های محله‌ای و اجرای پل بین رودخانه‌ با روستاها اجرا کرده است.
حیدری از اجرای احداث ۵۹ چمن مصنوعی ورزشی در روستاهایی که از زمین ورزشی بی بهره بودند خبر داد که برای اجرای این زمین مبلغ ۸۸ میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

300

Print Friendly, PDF & Email