۴۲۰ میلیارد ریال به آسیب‌دیدگان سیلاب در گناوه اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیر بنیادمسکن انقلاب اسلامی گناوه گفت: دولت ۴۲۰ میلیارد ریال تسهیلات و کمک بلاعوض به آسیب دیدگان ناشی از بارندگی‌های شدید و سیلاب آذرماه امسال در این شهرستان اختصاص داد که این میزان جذب شده و آماده پرداخت به متقاضیان است.

مهدی احمدی منفرد افزود: این تسهیلات برای بازسازی منازل آسیب دیده شناسایی شده در شهرهای گناوه و ریگ و روستاهای تابعه از طریق بانک‌های عامل پس از تشکیل پرونده پرداخت خواهد شد.

وی اظهارکرد: براساس بازرسی‌های میدانی صورت گرفته ۲۷۵ واحد مسکونی در شهرستان گناوه مشمول دریافت این تسهیلات شناخته شدند.

احمدی منفرد گفت: از این مجموع در شهرهای گناوه وریگ ۱۰۰ واحد و روستاها ۱۷۵ واحد مسکونی آسیب و خسارت دید که باید احداث و نوسازی شوند.

وی بیان کرد: برای هر واحد شهری یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال و روستایی یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال درقالب تسهیلات و کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی از خسارت دیدگان این شهرستان بر اثر سیلاب اخیر خواست هرچه سریع‌تر نسبت به تشکیل پرونده و اخذ تسهیلات از این اداره اقدام کنند.
مدیر بنیادمسکن انقلاب اسلامی گناوه افزود: همه مالکان که در جریان سیلاب اخیر، منازل آنها دچار خسارت شد و توسط کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مورد ارزیابی قرار گرفته است تا پایان هفته جاری برای تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات بلاعوض به ستاد بازسازی مستقر در این اداره مراجعه کنند.

بارندگی‌های شدید ۲۱ آذر امسال در گناوه در شمال استان بوشهر ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت در حوزه‌های مختلف این شهرستان وارد کرد.

Print Friendly, PDF & Email