۴۵میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن محرومان به استان بوشهر اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ در راستای ساخت یک‌هزار و ۵۰۰ مسکن ویژه محرومان در روستاهای استان بوشهر تولید بنیاد مسکن اعتبارات و تسهیلات بانکی مصوب شده که در این راستا ۴۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض اختصاص یافته است.

یکی از مشکلات مهم افراد نیازمند، مددجو و محروم تأمین سرپناه و مسکن مقاوم است که در این راستا ساخت واحدهای مسکونی ویژه محرومان، مددجویان و افراد تحت حمایت نهادهای مختلف در قالب تفاهم‌‌نامه‌‌هایی مورد توجه قرار گرفته است.
در سال‌های اخیر ساخت مسکن در قالب‌های مختلف در شهرها و روستاها اجرایی شده که تحقق آنها می‌تواند بخشی از نیاز جامعه به واحدهای مسکونی تأمین کند.
مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی و شهرهای کم جمعیت یکی دیگر از برنامه‌ها است که در این راستا بهسازی مسکن روستایی در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفته است.
بر اساس آمارهای موجود تاکنون بیش از ۵۵ درصد واحدهای مسکن روستایی استان بوشهر مقاوم‌سازی و بهسازی شده است.

ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در روستاهای استان بوشهر
توانمندسازی و کمک به تأمین مسکن خانوارهای نیازمند و کم‌توان در مناطق محروم روستایی از طریق پشتیبانی اعتباری، بودجه‌ای و فنی شامل کمک بلاعوض و تسهیلات کم‌بهره بانکی، تأمین مصالح، طراحی و نظارت یکی از برنامه‌های بنیاد مسکن برای تأمین واحدهای مسکونی محرومان است.
بیش از ۱۰۳ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در سراسر کشور طراحی شده که به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر سهمیه استان بوشهر از این میزان یک‌هزار و ۵۰۰ واحد است.
حمید حیدری‌بریدی منابع اعتباری مورد نیاز ساخت این واحدهای مسکونی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در این راستا ۳۰۰ میلیون ریال به ازای هر واحد مسکونی به‌صورت کمک بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال وام بانکی کم‌بهره پرداخت می‌شود.

تخصیص ۴۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن محرومان به استان بوشهر
وی از تخصیص ۴۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن محرومان به استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: در این زمینه تاکنون با تشکیل ۳۳ پرونده بیش از ۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از جذب ۲٫۵ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای ساخت واحدهای مسکونی محرومان در روستاهای استان خبر داد و بیان کرد: در این راستا تاکنون در برخی از روستاهای شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر عملیات ساخت این واحدها آغاز شده است.
حیدری با بیان اینکه روند کار در ساخت این واحدها مطلوب نیست تأکید کرد: تسریع اجرا ساخت واحدهای مسکونی نیاز به همکاری بیشتر بانک‌های عامل است که امید می‌رود با پیگیری‌های انجام شده تسریع یابد.
وی تصریح کرد: در این بخش اقدامات و هماهنگی‌هایی با فرمانداران استان بوشهر انجام شده که امروز جلسه هماهنگی احداث مسکن روستاییان در کنگان تشکیل شد.
ساخت و بهسازی سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی سالانه در استان
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به ساخت و بهسازی سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی سالانه در استان خاطر نشان کرد: در سفر رئیس بنیاد مستضعفان به استان بوشهر مجوز ساخت یک‌هزار واحد مسکونی صادر شد.
حیدری افزود: از سوی کمیته امداد در شهرهای سیراف و بنک شهرستان کنگان واحدهای مسکونی ویژه محرومان و نیازمندان آماده تحویل است.
فرماندار کنگان هم با بیان اینکه در حوزه مسکن اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است اظهار داشت: در این زمینه ۸۲ واحد مسکونی در شهر کنگان دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.
علی پاک‌نژاد اضافه کرد: ۳۰۰ واحد مسکونی دیگر ویژه محرومان کنگان به‌زودی عملیات اجرایی آن در شهرستان آغاز می‌شود.
وی بیان کرد: همکاری دهیاران در ساخت مسکن محرومان مورد توجه قرار دارد تا سهمیه‌های اختصاصی به شهرستان کنگان برگشت داده نشود و ساخت مسکن در این شهرستان با جدیت دنبال شود.

Print Friendly, PDF & Email