۵۲ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم‌سازی شدند

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری در یک گفتگو اختصاصی با خبرگزاری……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری در یک گفتگو اختصاصی با خبرگزاری تسنیم گفت: در نشست بررسی روند اجرای پروژه های بنیاد مسکن در روستاها با اشاره به آسفالت معابر روستایی در دو سال گذشته با واگذاری ۲۸ هزار تُن قیر رایگان بیش از ۱۱۰ کیلومتر معابر و خیابان‌ روستاهای استان بوشهر آسفالت شده است. در ادامه به بازسازی و مقاوم‌سازی منازل روستائیان پرداخت و با اشاره به شناسایی ۷۴ هزار و ۲۳۴ واحد مسکونی روستایی برای بهسازی و مقاوم سازی افزود: در برنامه پنجم و ششم توسعه، بیش از ۵۲ درصد منازل روستاهای استان بوشهر مقاوم سازی شده و این در حالی است که این پروژه در سال جاری ادامه دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به مقاوم سازی ۳۸ هزار و ۸۰۵ واحد مسکونی روستایی استان بوشهر خاطر نشان کرد: اکنون ۳۵ هزار واحد مسکونی روستایی در این استان غیر مقاوم است که تا سال ۱۴۰۶ بیش از ۷۰ درصد منازل مسکونی روستایی بهسازی و مقاوم سازی می‌شوند. در حال حاضر بر اساس آمارهای موجود ۴۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی در کشور مقاوم سازی شده است که این میزان در استان بوشهر ۵۲ درصد می باشد.
حیدری، از پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره برای اجرای طرح مقاوم سازی منازل روستایی خبرداد و گفت: منازل روستایی در نوار مرزی و ساحلی ۲۰۰ میلیون ریال و سایر نقاط  استان ۱۸۰ میلیون ریال وام کم بهره برای مقاوم سازی منازل روستایی دریافت می‌کنند که با توجه به استقبال روستائیان برای اجرای این طرح در صورت پرداخت تسهیلات بانکی امسال ۲ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی بهسازی و مقاوم سازی با مشارکت مردم و نظارت و فنی مهندسی بنیاد مسکن  انجام خواهد شد.


Print Friendly, PDF & Email