Breaking News

۵۸ درصد مسکن روستایی در شهرستان دشتی مقام سازی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ رئیس بنیاد مسکن دشتی استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۵۸ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان مقام سازی شده‌است.

سید اصغر صالحی در گفتگو با ایرنا افزود: شهرستان دشتی هفت هزار و ۵۶۰ واحد مسکونی روستایی دارد که از این شمار چهار هزار و ۴۰۰ واحد مقاوم سازی شده‌است.

وی بیان کرد: براساس چشم انداز تعریف شده تا افق ۱۴۰۴ باید ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شود که انتظار می‌رود مردم با استفاده از شرایط پیش بینی شده در طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن نسبت به اجرای این طرح اقدام کنند.

صالحی ادامه داد: بیشتر جمعیت روستائیان زیر پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند و با توجه به محدودیت درآمد آنها امکان و توان پرداخت تسهیلات دریافتی را ندارند.

وی اضافه کرد: با توجه به تورم و افزایش قیمت تمام شده مسکن در زمان حاضر الگوی ساخت یک واحد ۶۰ مترمربعی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است براین اساس با توجه به رقم ۴۰ میلیون تومانی تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی هر متقاضی باید ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان به عنوان سهم آورده داشته باشد که بیشتر این خانوارها توان تامین این سهم را ندارند.

صالحی گفت: همچنین بروکراسی پیچیده اداری و درخواست ضمانت‌های قابل توجه از سوی بانک‌ها از جمله عواملی است که باعث بی رغبتی برخی روستائیان برای استفاده از تسیهلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی است.

وی یادآور شد: از سال گذشته تاکنون ۲۵۰ فقره تسهیلات به متقاضیان طرح ویژه بهسازی و مقام سازی مسکن روستایی در شهرستان دشتی پرداخت شده که از این شمار ۱۶۰ فقره مربوط به سال گذشته و ۹۰ مورد نیز سال‌جاری پرداخت شده‌است.

صالحی، درباره تحویل سند املاک روستایی گفت: سهمیه امسال بنیاد مسکن شهرستان دشتی صدور ۲۲۰ جلد سند شامل ۱۰۰ جلد سند روستایی و ۱۲۰ جلد سند شهری است.

رئیس بنیاد مسکن دشتی ادامه داد: تاکنون ۹۷۰ جلد سند ملک در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت این شهرستان صادر شده‌است.

Print Friendly, PDF & Email