۷۰۰ مسکن محرومان در سطح استان بوشهر ساخته و تحویل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با تاکید بر تکمیل پروژه‌های مسکن مهر گفت: ۹۸۵ مسکن محرومان در سطح استان بوشهر عملیاتی اجرایی آن آغاز و تاکنون ۷۰۰ واحد آن تحویل متقاضیان شده است.

حمید حیدری‌بریدی در جمع خبرنگاران در بوشهر، تامین مسکن محرومان را یکی از رسالت‌های بنیاد مسکن دانست و اظهار داشت: در این راستا طرح‌های مهمی در سطح شهرها و روستاهای استان بوشهر اجرا شده است.

وی، از آغاز عملیات اجرایی ۹۸۵ مسکن محرومان در سطح استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این پروژه با اعتبار افزون‌بر ۳۰۰ میلیارد تومان ساخته می‌شود که ۷۰ درصد این واحدها به تعداد ۷۰۰ واحد مسکونی تکمیل و تحویل خانواده‌های محروم شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه زمین‌های این واحدها به صورت رایگان از وزارت راه و شهرسازی تملک شده است گفت: در این راستا فاز نخست پروژه ۴۸ واحدی مسکن محرومان خورموج در حال ساخت است که ۹۰ میلیون تومان هزینه تمام شده هر واحد ارزیابی شده و این در حالی است که در بازار آزاد ۲۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

حیدری زیربنای هر کدام از این واحدها را ۹۰ مترمربع دانست و بیان کرد: این واحدها در بلوک ۴ واحدی و بر اساس استانداردهای ملی ساختمان احداث شده و رضایت مندی خوبی در پی داشته است.

وی، با اشاره به ساخت ۸۰ واحد مسکن محرومان در کنگان گفت: اکنون پیشرفت بالای ۷۰ درصد دارد و تسهیلات بانکی آن از ۴۰ میلیون تومان به ۶۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: بر اساس تعهدات و برنامه زمانبندی امید می‌رود واحدهای مسکونی محرومان در حال ساخت تا پایان امسال و برخی هم که دارای پیشرفت پایینی هستند تا سال آینده تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

حیدری، از بسته شدن پروژه‌های مسکن محرومان در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن از ۱۳۰۰ سهمیه استان بوشهر ۴۶۵ واحد آن در قالب «بنیاد ساخت» عملیات اجرایی آن در شهرهای مختلف استان بوشهر آغاز شده است.

وی افزود: این پروژه‌ها در شهرستان دیر ۶۰ واحد، کنگان ۹۸ واحد، بنک ۴۴ واحد و تعدادی هم در دیلم، عالیشهر و دیگر نقاط استان بوشهر ساخته می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email