۸۹ هکتار اراضی طرح‌های بنیاد مسکن استان بوشهر رفع تصرف شد

سرپرست بنیاد مسکن استان گفت: ۷۲ پرونده زمین‌ خواری در اداره کل بنیاد مسکن بوشهر پیگیری جدی شده است و……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان در جمع خبرنگاران بیان کرد: ۸۹ هکتار اراضی طرح‌های بنیاد مسکن استان بوشهر در یک سال گذشته رفع تصرف شد. به منظور مقابله با زمین‌ خواری در محدوده اجرای طرح‌های بنیاد مسکن تلاش‌های گسترده‌ای انجام گرفت و پرونده‌های متعددی در این زمینه تشکیل شده است. وی با اشاره به حمایت‌های ویژه رئیس‌ کل دادگستری استان و دادستان بوشهر برای مقابله با زمین‌خواران، بیان کرد: دستگاه قضا با قاطعیت در زمینه پرونده‌های زمین خواری برخورد می‌کند.

سرپرست بنیاد مسکن استان با اشاره به پیگیری ۷۲ پرونده زمین‌ خواری در اداره کل بنیاد مسکن، اظهار داشت: ۸۹ هکتار اراضی طرح‌های بنیاد مسکن استان بوشهر در یک سال گذشته رفع تصرف شد. وی گفت: در پرونده زمین خواری در شهرستان عسلویه افراد سودجو اقدام به تصرف ۴۷ هکتار اراضی متعلق به بنیاد مسکن کرده بودند که با تلاش دستگاه قضایی این اراضی در روستاهای خره، بندو، کُنار خیمه، سواحل و مروع شهرستان عسلویه رفع تصرف شد.

حیدری همچنین از تصرف ۴۰ هکتار از اراضی تملک شده بنیاد مسکن استان بوشهر در جزیره شیف توسط زمین‌خواران خبر داد و افزود: با تلاش صورت گرفته ۳۰ هکتار از این اراضی رفع تصرف شده و تلاش برای آزادسازی مابقی اراضی ادامه دارد. همچنین با اشاره به رفع تصرف چهار هکتار اراضی دولتی در روستای باغان، پنج هکتار در شهر سیراف و چهار هکتار در شهرستان دیر، گفت: در مجموع ۳/۸۹ هکتار اراضی طرح‌های بنیاد مسکن استان بوشهر در یک سال گذشته رفع تصرف شده است.

IMG_9891

IMG_9907

Print Friendly, PDF & Email