۱۱هزار خانه غیر مقاوم در سال گذشته مقاوم شده اند

۱۱ هزار خانه غیر مقاوم در سال گذشته با پیشرفت ۶۵ درصدی در سطح شهرستان دشتستان مقاوم شده اند……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس نوروزپور- مدیر مسکن شهرستان دشتستان در گفتگو با خبرنگار ناصرون به مناسبت فرارسیدن سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سه حوزه اصلی در سطح شهرستان دشتستان  فعالیت دارد که این حوزها در بخش های عمران روستایی، مسکن روستایی، و مسکن شهری می باشد.

مهندس نوروزپور، با اشاره به فعالیت های انجام شده در بخش عمران روستایی در سطح شهرستان دشتستان  اضافه کرد: بنیاد مسکن شهرستان دشتستان در تعدادی از روستاها توانسته است ۲۰ چمن مصنوعی ورزشی و ۱۱۱ بوستان امید روستایی را ایجاد کند. همچنین به اعتبارات استفاده شده در این طرح ها اشاره کرد و بیان داشت: اعتبار طرح های مذکور بالغ بر ۹۲ میلیارد ۳۰۰ میلیون ریال انجام شده است و تاکنون این طرح ها در حدود ۷۰ درصد  پیشرفت داشته است که با تخصیص بودجه در سال ۹۵ این طرح ها به ۱۰۰درصد می رسد.

مدیر بنیاد مسکن دشتستان با اشاره به فعالیت های انجام شده در بخش عمرانی گفت: بخش های عمرانی شامل صدور اسناد مالکیت در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر است که طبق قانون ماده ۴ ساماندهی تولید و مسکن حدود ۱۱۰۰ سند مالکیت برای واجدین شرایط در شهرستان دشتستان صادر شده است.

وی گفت: فعالیت دیگر این بنیاد جواب استعلامات دریافتی از سوی دهیاری شهرستان جهت صدور انشعاب های آب و برق است که در سال ۹۴ معادل ۱۴۰۶ فقره پاسخ استعلام داشته ایم.

مهندس نوروزپور: در ادامه صحبت های خود به واگذاری پلاک های شخصی در روستاها اشاره کرد و تشریح کرد: در سال گذشته با پیگیری های به عمل آمده در شهرستان، ۲۵۰۰۰ هزار متر مربع که شامل ۸۰ واحد مسکونی نیز می باشد توسط بنیاد مسکن دشتستان به نیازمندان و افراد واجد شرایط تحویل داده است.

ایشان از پرداخت تسهیلات در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر گفت: در سال گذشته حدود ۲۵۰ فقره تسهیلات که شامل وام های ۱۵۰ میلیون ریالی با سود ۵ درصد با اعتبار ۳۷ میلیارد ۵۰۰ میلیون ریال به متقاضیان واگذار شده  است.

در پایان مهندس نوروزپور به ساخت طرح مسکن مهر توسط بنیاد مسکن شهرستان اشاره نمود و گفت: تا این تاریخ  در روستای دهقاید ۳۲ واحد، در سعدآباد ۲۰ واحد و در بخش شبانکاره۱۶  واحد مسکن مهر را به طور ۱۰۰ درصد  تحویل مردم داده شده است.

DSCN0219

IMG_6492

 

Print Friendly, PDF & Email