۱۵میلیارد ریال کمک بلاعوض به ۳۰۰ خانوار شهرستان دشتی پرداخت می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی احداث……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی احداث یک واحد مسکونی بصورت نمادین در روستای کُردوان عُلیا، دکتر شهریاری به خبرگزاری فارس گفت: با پیگیری لازم و موافقت رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، کمک‌ هزینه ۱۵ میلیارد ریال به صورت بلاعوض به ۳۰۰ خانوار شهرستان دشتی پرداخت خواهد شد.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دشتی طی نامه‌ای به دفتر اینجانب ضمن رضایت از انجام مقاوم‌سازی در ۵۰ درصد روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت این شهرستان، از عدم استقبال مردم دهستان کبگان به دلیل پایین بودن بنیه مالی برای مقاوم سازی ابنیه خبر داده بود.
وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده طی نشستی با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تأکید کردیم با فرهنگ‌سازی و ارائه بسته‌های تشویقی می‌توانیم مقاوم‌سازی را در این دهستان انجام دهیم و مردم نیز از آن استقبال می‌کنند.
دکتر شهریاری تصریح کرد: پس از بحث و تبادل‌نظر و موافقت رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بنا شد مبلغ ۱۵ میلیارد ریال وام بلاعوض به ۳۰۰ خانوار با تسهیلات کم بهره به مردم دهستان کبگان پرداخت شود. و افرادی که قصد مقاوم‌سازی اماکن خود دارند می‌توانند به بنیاد مسکن شهرستان دشتی مراجعه کرده و از کمک بلاعوض ۵۰ میلیون ریالی به همراه وام با بهره خیلی پایین بهره‌مند شوند.
وی اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای رسالت سنگینی که برای عمران‌آبادی در روستاها بر عهده دارد اقدامات بسیار وسیعی را جهت عمران و آبادی روستاها انجام داده است.
دکترشهریاری عنوان کرد: دهستان کبگان یکی از دهستان‌های محروم در شهرستان دشتی است که مردم از سطح درآمد پایینی برخوردار هستند و نیاز به حمایت دارند که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حمایت‌های خود را در این دهستان و اجرای این پروژه به‌صورت گسترده شروع کرده است. اجرای طرح مسکن برای اقشار کم‌درآمد در دهستان کبگان شهرستان دشتی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال انجام می‌شود که می‌تواند در نوسازی و به‌سازی مسکن روستایی مؤثر باشد.
در پایان نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس، از همکاری رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و مجموعه بنیاد مسکن استان که با اعطای تسهیلات ویژه و تخصیص اعتبار به اجرای این طرح کمک کردند تشکر نمود.


 

Print Friendly, PDF & Email