در ۱۶ استان کشور، کار ساخت واحدهای مسکن مهر آنها به پایان رسیده است

مهندس حق شناس گفت: ۴۸ هزار واحد مسکونی درشهرهای زیر۲۵ هزار نفر مربوط به بنیاد مسکن با ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس حق شناس- معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن کشور، از پروژه های مسکن شهری در بوشهر بهمراه حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان و کارشناسان حوزه مسکن شهری بازدید بعمل آوردند، در حاشیه این بازدید مهندس حق شناس بیان کرد: براساس برنامه ریزی ها ۳۴۸ هزار واحد مسکونی باید در ۹۰۰ شهر زیر ۲۵هزار نفر جمعیت درقالب مسکن مهر احداث می شد که از این تعداد ۳۰۰ هزار واحد احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت. و در زمان حاضر ۴۸ هزار واحد مسکونی درشهرهای زیر۲۵ هزار نفر مربوط به بنیاد مسکن با ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد که پرونده این واحدها تا سال آینده بسته می شود.

مهندس حق شناس افزود: ۶۰ درصد از این واحدها، مسکن خود مالکی است و این متقاضیان بدون اینکه هزینه ای از لحاظ زمین، خدمات تاسیساتی و زیربنایی به دولت وارد کنند با دریافت پروانه از شهرداری های محل سکونت و وام مسکن مهر موفق به ساخت واحدها شدند. و ۴۰ درصد باقی مانده در قالب تعاونی ها، انبوه سازان و گروه های ساخت ساماندهی شدند. و با پایان کار بخش عظیمی از ساخت واحدهای مسکن مهر در کشور جشن پایانی پروژه های مسکن مهر یکی پس از دیگری در استان ها برگزار خواهد شد.
وی یادآور شد: در برخی موارد به دلیل مشکل تعاونی ها، تأمین آورده از اعضای تعاونی و موضوع مدیریتی بعضی از پروژه های مسکن مهر تعاونی ساز و مواردی از انبوه سازان در کشور با مشکل روبه رو هستند. و شمار این واحدها با مجموع واحدهایی که ازنظر تاسیسات زیربنایی دچار مشکل است، حدود هشت هزار واحد است که پیگیری برای به پایان رساندن و یا تسویه حساب آنها برای واگذاری به وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است. و براساس دستور العمل پیش بینی شده این نوع واحدها پس از شناسایی و تصویب در هیاتهای استانی تحویل وزارت راه وشهرسازی می شوند تا بعد در قالب طرح های جدید و یا واگذاری به بخش خصوصی ادامه پیدا کنند.

در پایان مهندس حق شناس گفت: در سال جاری نیز با امکاناتی که دولت برای تأمین قیر محوطه سازی و آسفالت خیابان ها فراهم کرده است تمام پروژه های انبوه سازی با دریافت قیر کار آسفالت آنها به سرانجام رسیده است. و تاکنون در قالب مسکن مهر ۳۵ مسجد، تعدادی مدرسه، تأمین آب و برق و گاز با کمک دستگاه های مسئول انجام شده است. همچنین به تازگی نیز برای برخی پروژه ها تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی پیش بینی شده است که واحدهای باقیمانده در حال دریافت این تسهیلات هستند. و هم اکنون ۱۶ استان کشور کار ساخت واحدهای مسکن مهر آنها به پایان رسیده است.

IMG_۲۰۱۶۰۲۲۴_۱۱۵۹۱۷

IMG_۲۰۱۶۰۲۲۴_۱۰۳۷۰۲

Print Friendly, PDF & Email