۱۷۲ مسکن روستایی گناوه بازسازی شد

در سال گذشته ۳۴ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات طرح ویژه بهسازی برای بازسازی مسکن روستایی این شهرستان به ۱۷۲ متقاضی پرداخت شد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس افرند، در سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درگفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: به منظور مقاوم سازی خانه های روستایی که تسهیلات دریافت کرده اند،کارشناسان این اداره بطور مستمر بر ساخت و ساز آنها نظارت می کنند و درصورت رعایت نکردن اصول مقاوم سازی تسهیلات آنان قطع می شود.
وی اضافه کرد: دراین مدت ۲ میلیارد ریال نیز تسهیلات بلاعوض برای تکمیل واحدهای نیمه تمام و ۵۰۰ میلیون ریال به منظور تعمیر واحدهای مسکونی در دست ساخت درقالب تسهیلات قرض الحسنه مهر پرداخت شد.
مدیر بنیادمسکن انقلاب اسلامی گناوه بیان کرد: همچنین یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال به ۹ خانوار زیر پوشش بهزیستی دارای ۲ معلول دراین مدت در حوزه بازسازی و مسکن روستایی پرداخت شد که ۱۲۰ میلیون ریال آن توسط این نهاد و ۶۰ میلیون ریال را بهزیستی پرداخت کرد.
وی با بیان اینکه این نهاد در سه حوزه عمران روستایی، بازسازی مسکن روستایی و شهری فعالیت دارد، گفت: احداث ۲۸ بوستان امید با اعتبار ۳۹ میلیارد ریال در حوزه عمران روستایی اجرا شد که حدود ۹۵ درصد آنها به اتمام رسیده است.
افرند افزود: علاوه براین ۶ زمین ورزشی چمن مصنوعی در روستاهای مال محمود، پوزگاه، عباسی، محمدی، جزیره جنوبی و چاهبردی با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در حوزه عمران روستایی این بنیاد اجرا و افتتاح شد.
مهندس افرند اظهارکرد: در سال گذشته از محل سهمیه قیر رایگان ۱۴۰ هزار مترمربع از معابر و کوچه های روستاهای این شهرستان آسفالت شده است.
وی، صدور ۲۱۹ سند منزل مسکونی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک در روستاها و شهر ریگ، پاسخ به یکهزار و ۷۳۰ استعلام و احداث دیوار حفاظتی در ساحل روستای جزیره شمالی ریگ را از دیگر فعالیت های این نهاد در سال گذشته عنوان کرد.
وی از بازنگری در طرح هادی هفت روستای شهرستان و تهیه یک طرح در روستای عرش ریگ نیز انجام شده است. خبرداد و افزود: اعطای تسهیلات به بافت های فرسوده به متقاضیان ارایه می شود که ۵۰ میلیون ریال برای تخریب بصورت بلاعوض و ۲۰۰ میلیون ریال برای ساخت اختصاص می یابد.
مهندس افرند گفت: احداث ۲۲ واحدمسکونی در روستای مال قاید ، ۱۰ واحد در روستای مال خلیفه، اجرای جاده ساحلی روستایی بطول ۹ کیلومتر که به پل خور گردشگری گناوه اتصال می یابد، ادامه آسفالت و پرداخت تسهیلات طرح ویژه بهسازی ازعمده برنامه های این بنیاد در سال جاری است.

Print Friendly, PDF & Email