۱۷۶میلیارد ریال به واحدهای آسیب دیده زلزله و سیل استان بوشهر اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر در گفتگوی اختصاصی خبرنگار ایرنا با سرپرست بنیاد مسکن استان……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: براساس مصوبه هیات دولت ۱۷۶میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال به واحدهای آسیب دیده زلزله و سیل ( بوشکان، تنگستان، دیلم، گناوه و دیر ) در این استان اختصاص یافت.
سرپرست بنیاد مسکن استان افزود: از این میزان ۲۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض و ۱۵۳میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال به صورت تسهیلات بانکی به متقاضیان واحدهای شهری و روستایی احداثی و تعمیراتی پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه ۸۸۴ واحد احداثی و تعمیراتی در سیل و زلزله بوشکان، تنگستان، دیلم، گناوه و دیر مشخص شده اند تصریح کرد از این تعداد ۱۱۰ واحد شهری و ۳۴۱ واحد روستایی احداثی هستند که برای هر یک از این واحدها ۶۰ میلیون ریال در حوزه شهری و ۵۰ میلیون ریال در حوزه روستایی به صورت بلاعوض پرداخت می شود.
وی یادآور شد همچنین به واحدهای شهری و روستایی احداثی نیز به ترتیب ۳۰۰ و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی چهار درصد پرداخت می شود.
حیدری اضافه کرد براساس بررسی های انجام شده ۱۶۰ واحد شهری و ۲۷۳ واحد روستایی نیز در مناطق یاد شده مشخص شدند که نیازمند تعمیرات هستند. و برای هر یک از واحدهای شهری و روستایی مناطق حادثه دیده یاد شده نیز ۱۲۰میلیون ریال تصویب شده است.
حیدری اظهار کرد برهمین اساس هم اکنون افراد در حال تشکیل پرونده و معرفی به بانکها برای دریافت تسهیلات هستند.

IMG_4628 11IMG-20141126-WA0006

Print Friendly, PDF & Email