۲۰ بوستان امید روستایی بهره برداری شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس افرند به مناسبت گرامیداشت دهه حساب ۱۰۰……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس افرند به مناسبت گرامیداشت دهه حساب ۱۰۰ امام ره و سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا گفت: ۲۰ بوستان امید این شهرستان در سال گذشته تکمیل و به بهره برداری رسیده است و ۸ بوستان دیگر نیز در دست اجرا است که امیدواریم تا سه ماه آینده تکمیل شود.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان گناوه افزود: بوستان های امید در۶۰ هزار و ۸۶۵ مترمربع و با اعتبار ۳۷ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال اجرایی شدند، همچنین تجهیزات بازی در۶ بوستان روستاهای این شهرستان نصب و تکمیل شده است.
وی اظهارکرد: این بنیاد در یک سال اخیر در۳ حوزه معاونت بازسازی و مسکن روستایی، عمران روستایی و مسکن شهری فعالیت خود را ادامه داده و طرح های مختلفی را دراین بخش ها اجرایی و به بهره برداری رسانده است.
مهندس افرند اجرای زمین ورزشی چمن مصنوعی را از دیگر فعالیت های این اداره دانست و گفت: در این ارتباط ۶ طرح در روستاهای محمدی، جزیره جنوبی، پوزگاه، مال محمود، عباسی و چاهبردی به میزان ۷ هزار و ۱۷۶ مترمربع با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسانده است. اجرای آسفالت معابر روستایی از سهمیه قیر رایگان نیز از دیگر عملکرد یک ساله اخیر می باشد که دراین مدت ۱۱ روستای شهرستان به مساحت بیش از ۸۰ هزارمترمربع آسفالت انجام گرفته است. ۳۷۰ جلد سند مالکیت با مشارکت اداره ثبت اسناد و املاک صادر که دراین ارتباط ۳۰۰ جلد آن روستایی و۷۰ جلد مربوط به شهر ریگ واگذار شده است.
در حوزه بازسازی، پرداخت تسهیلات طرح ویژه به ۲۴۶ متقاضی، پرداخت ۳۳ فقره تسهیلات قرض الحسنه مسکن روستایی، بازسازی مسکن روستایی به میزان۱۰ فقره هر واحد ۲۰۰ میلیون ریال، و پنج فقره وام به میزان ۳۰۰ میلیون ریال از دیگر فعالیت های یک سال اخیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان بوده است.
در پایان مهندس افرند به طرح و برنامه های سال جاری نمود و افزود: تکمیل بوستان بین راهی چهار روستایی بندرریگ، اجرایی شدن۲۰ واحد مسکونی و اتمام فاز اول بوستان امید در روستای مال قاید و پرداخت تسهیلات مسکن از ۱۵۰ میلیون ریال به ۲۰۰ میلیون ریال از مهم ترین برنامه های سال جاری این بنیاد است.

Print Friendly, PDF & Email