Breaking News

۲۵۰ واحد مسکونی در شهرستان دشتی ساخته می‌شود

فرماندار شهرستان دشتی گفت: از دو هزار و ۵۰۰ واحد سهمیه استان بوشهر، ساخت ۲۵۰ واحد مسکونی……

فرماندار شهرستان دشتی گفت: از دو هزار و ۵۰۰ واحد سهمیه استان بوشهر، ساخت ۲۵۰ واحد مسکونی برای شهرستان دشتی پیش‌بینی شده که تاکنون ۲۲۴ پرونده واحد مسکونی برای استفاده از تسهیلات بانکی به بانک‌های عامل انعقاد معرفی شده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، فرماندار شهرستان دشتی همراه با مدیران اجرایی شهرستان دشتی در یک اقدام جهادی و نادر با حضور در ۶ روستای بادمزار، عربی، کلل، چهله، چاوشی و مل‌گل، بدون واسطه با مردم به گفت‌وگو نشست.
وی با تبریک سال‌روز تاسیس بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام (ره)، اظهار داشت: بنیاد مسکن خدمات ارزنده‌ای در کشور ارائه داده و در بحث مقام‌سازی و اجرای طرح‌های هادی، کارهای بسیار مثبتی انجام داده است.
فرماندار با اعلام این که در شهرستان دشتی کارهای خوبی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام‌ شده، تصریح کرد: انجام خدمت بی‌منت به مردم وظیفه همه دستگاه‌هاست که در این راستا با حضور در روستاها، مشکلات را بدون واسطه از خود مردم شنیده و بر مبنای اولویت‌بندی و میزان اعتبارات به دنبال اجرایی‌شدن آن گام بر می‌داریم.
وی عنوان کرد: رضایت‌مندی که مردم و معتمدین نسبت به ادارات بنیاد مسکن، جهاد، آب، برق، گاز، راه و بخشداری  دارند برای دولت ارزشمند بوده و باعث دلگرمی بیشتر مدیران نسبت به خدمت‌رسانی به مردم می‌شود.
فرماندار شهرستان دشتی تأکید کرد: با توجه به کمبود منابع آبی، شاهد افت شدید منابع زیرزمینی هستیم که از مردم انتظار می‌رود در مصرف آب با بهینه‌سازی مصرف، صرفه‌جویی کنند. با توسعه تغییر الگوی کشت، کشت گلخانه‌ای و آبیاری مدرن توسط جهاد کشاورزی، گام‌های مهمی در صیانت از منابع آب زیرزمینی برداشته‌ شده و با حمایت و مشارکت مردم در مصرف آب خانگی، می‌توان روند کاهش منابع آبی را کنترل کرد در غیر این صورت دچار بحران کم‌آبی خواهیم شد.
وی افزود: در روستای بادمزار، هفت هزار و ۷۰۰ مترمربع آسفالت، ۵۳۶ مترمربع بوستان روستایی و یک دستگاه ابنیه فنی با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان ساخته شده است.
فرماندار شهرستان دشتی یادآور شد: در روستای عربی ۳۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع خیابان‌سازی، ۳۶۴ جلد سند صادر و در سال جاری نیز با ۱۵۰ میلیون تومان دیوار حفاظتی و آبراه فصلی ایجاد می‌شود. همچنین در روستای کلل شهرستان دشتی ۲۵ هزار مترمربع آسفالت معابر، سه هزار و ۸۲۲ متر مربع بوستان روستایی، یک‌هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین چمن مصنوعی، ۲۵۳ جلد سند صادر و در سال جاری نیز اجرای طرح هادی و یک‌هزار و ۸۰۰ مترمربع خیابان‌سازی انجام می‌شود.
ایشان اظهار داشت: مطابق برنامه ششم توسعه، بنیاد مسکن سالانه دو هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در استان بوشهر در دستور کار دارد. و از دو هزار و ۵۰۰ واحد سهمیه استان بوشهر، ساخت ۲۵۰ واحد مسکونی برای شهرستان دشتی پیش‌بینی شده که  تاکنون ۲۲۴ پرونده واحد مسکونی برای استفاده از تسهیلات بانکی به بانک‌های عامل انعقاد معرفی شده و یک‌صد واحد پایان کار دریافت و به بهره‌برداری رسیده‌اند. میزان تسهیلات تخصیصی به این واحدهای مسکونی، ۲۰۰ میلیون ریال با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله است.
فرماندار دشتی گفت: در شهرستان دشتی از سال ۱۳۸۴ تاکنون ۵۸ درصد منازل مقام‌سازی شده که شهرستان دشتی موفق به کسب رتبه اول استان بوشهر در این خصوص شده است.
نادری تأکید کرد: در سنوات گذشته توسط بنیاد مسکن در روستای چهله ۵۰۰ مترمربع آسفالت معابر، تسهیلات به‌سازی جهت ۱۵ واحد و ۴۴ جلد سند صادرشده و در سال جاری نیز یک‌هزار و  ۸۰۰متر مربع خیابان‌سازی با اعتبار ۵۰۰میلیون تومان در دستور کار قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: در سنوات گذشته در روستای چاوشی ۳۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع آسفالت معابر انجام‌شده و تعداد ۸۸ واحد مسکونی، تسهیلات به‌سازی دریافت و ۱۴۹ جلد سند منازل صادر شده است.
نادری یادآور شد: در سال جاری اجرای سنگ‌فرش پیاده‌روها به مساحت ۵۰۰ مترمربع و با اعتبار ۲۰ میلیون تومان در دستور کار قرار گرفته است.
فرماندار دشتی در دیدار چهره به چهره در روستای مل گل دشتی نیز گفت: ۱۳ هزار مترمربع خیابان‌سازی، ۷۲۵ مترمربع بوستان، ۴۰ فقره پرداخت تسهیلات ساخت و به‌سازی مسکن روستایی و ۱۲۴ جلد سند صادر شده است.
وی افزود: بهره‌برداری از اجرای سنگ‌فرش به طول یک‌هزار و ۶۰۰ مترمربع و با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی انجام شد.

 

Print Friendly, PDF & Email