۳۲هزار مسکن روستایی بهسازی شدند

به گزارش روابط عمومی، در گرامیداشت روز ملی روستا، معاون بازسازی و……

به گزارش روابط عمومی، در گرامیداشت روز ملی روستا، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان در جمع خبرنگاران گفت: نوسازی و مقاوم سازی بیش از ۳۲ هزار واحد مسکن روستایی طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی از سال ۸۴ تاکنون در سطح کشور اجرایی شده و با تغییرات مثبت و افزودن شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت به این طرح، سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در سطح کشور بهسازی می شوند که طی اجرای فاز اول این طرح دو میلیون مسکن روستایی طی ۱۰ سال مورد بهسازی و مقاوم سازی قرار می گیرند.
معاون بازسازی بنیاد مسکن استان افزود: در استان بوشهر نیز سالانه ۲۵۰۰ واحد مسکونی تحت پوشش طرح مذکور قرار می گیرد که این آمار در ۱۰ سال نخست اجرای آن، به ۲۵ هزار واحد مسکونی رسیده است. و این در حالی است که فاز نخست اجرای این طرح در استان، مجموع ۳۷ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی تحت پوشش قرارگرفتند که از این تعداد ۳۲ هزار واحد به بانک معرفی و تسهیلات دریافت نموده اند و این بنیاد توانسته ۴۵ درصد از خانه های روستایی و شهرهای زیر۲۵ هزار نفر خود را مقاوم سازی نماید. و در فاز دوم اجرای آن تا سال ۱۴۰۵، این آمار به ۷۵ درصد خواهد رسید.
مهندس عبدالهی اظهار داشت: طی سال های ۹۶- ۹۵ حدود ۲۵۰۰ واحد مسکن روستایی در دستور کار قرار داده ایم که تاکنون از این تعداد، ۸۵۰ متقاضی به بانک های عامل معرفی شده اند. این تسهیلات بر اساس شهرستان های مرزی ۲۰۰ میلیون ریال و برای شهرستان های غیر مرزی ۱۸۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است. و در راستای تکمیل واحدهای نیمه تمام و در حال احداث، کمک های بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ امام (ره) تا سقف مبلغ ۸۰ میلیون ریال به افراد کم درآمد روستایی پرداخت می گردد.همچنین در راستای خدمات رسانی مطلوب به متقاضیان، ۲۰۰ مهندس ناظر و ۱۰۰۰ بنای آموزش دیده در اختیار آنان قرار داده شده است.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email