۴۲ درصد دیگر روستاهای شهرستان دشتی مقاوم سازی می شوند

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ استاندار بوشهر گفت: با توجه به اینکه بیش از ۵۸ درصد منازل روستایی شهرستان دشتی مقاوم سازی شده، ۴۲ درصد دیگر نیز مقاوم سازی می‌شود.عبدالکریم گراوند در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه خسارات احتمالی زلزله ۵.۹ ریشتری کاکی دشتی در حال بررسی است گفت: در این زلزله برای ایستگاه فوق توزیع برق کاکی مشکلی پیش آمد که کارشناسان در حال برطرف کردن آن هستند.

وی با بیان اینکه ساعت ۱۱:۴ دقیقه صبح امروز زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر شهرستان دشتی را لرزاند اظهار داشت: این زمین لرزه در عمق ۱۸ کیلومتری زمین در شهرستان دشتی در ۹۵ کیلومتری مرکز استان بوشهر رخ داده است.

وی با بیان اینکه کانون این زمین لرزه در دو بخش کاکی و مرکزی دشتی ثبت شده است، از تشکیل ستاد بحران شهرستان دشتی خبر داد و تصریح کرد: پس از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری، بلافاصله ضمن اعزام امدادگران به مناطق زلزله‌زده ستاد بحران با حضور فرماندار دشتی، مدیرکل مدیریت ستاد بحران استانداری و تمامی اعضا تشکیل شد.

گراوند با بیان اینکه تیم‌هایی از بنیاد مسکن، هلال احمر و بخشداران در منطقه در حال بررسی مناطق زلزله‌زده هستند افزود: خسارت مالی منازلی که مقام سازی نشده در حال بررسی است که در ساعات آینده مشخص می‌شود ولی تلفات جانی گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه همه امکانات زیرساختی در منطقه زلزله‌زده مورد خاصی نداشته است گفت: در این زلزله برای ایستگاه فوق توزیع برق کاکی مشکلی پیش آمد که کارشناسان در حال برطرف کردن آن هستند که مردم و ساکنان منطقه دچار مشکل نشوند.

استاندار بوشهر از تماس و پیگیری وزیر کشور، رئیس شورای شهر تهران، سرپرست شهرداری تهران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار کرمانشاه در خصوص زلزله دشتی، قدردانی کرد.

Print Friendly, PDF & Email