۵ میلیارد ریال اعتبار بلاعوض برای مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی استان بوشهر پرداخت می‌شود

پرداخت کمک های بلاعوض به واحدهای بهسازی مسکن روستایی در استان……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری در نشست با خبرنگاران بمناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام ره و سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: نقش این نهاد را در رسیدگی به مناطق محروم مهم و تاثیرگذار دانست و اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی علاوه بر ساخت مسکن برای محرومان و روستائیان در اجرای طرح‌های عمران روستایی، بازسازی مناطق زلزله‌زده و طرح‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، ورزشی، نقش مهمی دارد.
حیدری، بازسازی و مقاوم‌سازی منازل روستائیان را یکی از برنامه‌های مهم بنیاد مسکن دانست و افزود: سال گذشته  براساس ابلاغ  کشوری، برای مقاوم‌سازی ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در ۶۴۰ روستا برنامه‌ریزی شد که ۲ هزار و ۵۵ واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات کم بهره به بانک‌های عامل معرفی شدند. و با مشارکت مردم و نظارت فنی و مهندسی بنیاد مسکن استان بوشهر سال گذشته بیش از یک‌هزار ۷۸۶ واحد مسکونی مقاوم و بازسازی شد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان، از پرداخت کمک بلاعوض به افراد نیازمند روستایی برای مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی خبرداد و گفت: در اجرای طرح مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی به افرادیکه نیاز به کمک مالی داشتند تسهیلات بلاعوض برای هر واحد مسکونی بین ۴۰ تا ۸۰ میلیون ریال نسبت به پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی و با توجه به وضعیت بضاعت روستائیان پرداخت شد.
وی با بیان اینکه امسال ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفرجمعیت، بازسازی و مقاوم‌سازی می‌شود افزود: برای مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در مناطق ساحلی و مرزی استان بوشهر به ازای هر واحد مسکونی ۲۰۰ میلیون ریال و سایر نواحی ۱۸۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود. و علاوه بر پرداخت این تسهیلات، مبلغ ۵ میلیارد به صورت بلاعوض پرداخت خواهد شد.
حیدری اظهار داشت: خانواده‌های دو معلول به بالا در استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند و بر این اساس سال قبل  برای ساخت ۹۲ واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت مبلغ ۱۳ میلیار و ۸۰۰ میلیون ریال اختصاص یافته است و اقدامات لازم برای دریافت وام خانواده های فوق، به بانک‌های عامل معرفی شدند. همچنین تسهیلات بلاعوض به این خانواده‌ها پرداخت می‌شود که از محل حساب ۱۰۰ حضرت امام ره، سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان که برای هر واحد علاوه بر ۱۵۰ میلیون ریال وام کم بهره مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می‌شود. و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این واحدها بین ۶۰ تا ۷۵ درصد با پرداخت ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض در دست اجرا می باشند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان افزود: اجرای طرح هادی روستایی و صدور سند مالکیت منازل روستایی از دیگر طرح‌های بنیاد مسکن بوده و برای رفع مشکلات واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت با تفاهم‌ میان اداره کل ثبت استاد واملاک و بنیاد مسکن اقدامات لازم برای صدور سند واحدهای مسکونی انجام شده است. و بر همین اساس سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ برگ سند واحد مسکونی در روستاها و شهرهای کم‌جمعیت، شامل یک‌هزار و ۵۰ واحد مسکونی شهری و یک‌هزار و ۲۵۰ واحد روستایی صادر شده است.

 

Print Friendly, PDF & Email