۵۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم‌سازی شد

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: ۵۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم‌سازی شد.حمید حیدری بریدی در آیبن آغاز عملیات طرح ویژه بهسازی مسکن در روستای خون بخش بوشکان دشتستان از مقاوم‌سازی ۵۳ درصد واحدهای مسکونی استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: از ۷۴ هزار و ۲۳۴ واحد مسکونی روستایی استان بوشهر طرح ویژه بهسازی مسکن در بیش از ۵۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی تاکنون اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی علاوه بر تسهیلات بانکی کم بهره، اعتبارات بلاعوض پرداخت می‌شود گفت: منازل روستایی در نوار مرزی و ساحلی ۲۰ میلیون تومان و سایر نقاط روستایی ۱۸ میلیون تومان وام کم بهره و بخشی هم به صورت بلاعوض برای مقاوم سازی منازل روستایی دریافت می‌کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به برنامه امسال برای مقاوم سازی مسکن روستایی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده امسال ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان بوشهر بهسازی و مقاوم سازی می‌شود.

حیدری، با اشاره به اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی در دشتستان بیان کرد: ۴۰۰ واحد مسکونی روستایی در دشتستان در آخرین روز از دهه حساب ۱۰۰ امام، عملیات بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در روستای خون بخش بوشکان آغاز شد.

وی، با بیان اینکه برای مقاوم سازی هر واحد مسکونی ۱۸ میلیون تومان وام با نرخ سود ۴ درصد پرداخت می‌شود گفت: سهمیه مقاوم سازی منازل روستایی دشتستان امسال ۲۰۰ واحد مسکونی بود که نماینده مردم دشتستان در مجلس ۲۰۰ واحد بر سهمیه این شهرستان از محل اعتبارات ملی افزود.

حیدری از اختصاص ۷۲ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه خبرداد و گفت: با آغاز عملیات بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی ۴۰۰ منزل در روستای خون، شهرستان دشتستان با اعتبار ۷۲ میلیارد ریال مقاوم سازی می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از مقاوم سازی ۲ هزار و ۴۳۱ واحد مسکونی در روستاهای دشتستان خبر داد و تصریح کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده بیش از ۵۰ درصد منازل روستاهای دشتستان مقاوم سازی شده است.

Print Friendly, PDF & Email