۵۵ درصد از اماکن شهری و روستایی شهرستان دشتی مقاوم‌سازی شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در حاشیه آیین آغاز عملیات به‌سازی ۲۵۰ واحد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در حاشیه آیین آغاز عملیات به‌سازی ۲۵۰ واحد مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر شهرستان دشتی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی با اشاره به تاریخ وقوع زلزله در کشور، اظهار داشت: زمین‌لرزه ۶۰ سال پیش بوئین‌زهرا با ۱۱ هزار کشته، ۲۵ سال پیش رودبار و منجیل با ۴۰ هزار نفر کشته، ۱۳ سال پیش زلزله بم با ۴۰ هزار کشته و شهر شنبه در شهرستان دشتی در سال ۱۳۹۲ با ۴۰ نفر کشته، نشان می‌دهد که زمین‌لرزه مردم ایران را تهدید می‌کند.
وی افزود: با توجه به این‌که ۹۰ درصد کشور در پهنه‌بندی جغرافیایی روی گسل قرار دارند، این زمین‌لرزه‌ها هشداری است که به ما اعلام می‌کندتا مقاوم‌سازی در شهرها و روستاها در دستور کار قرار گیرد. و این بنیاد توانسته تاکنون ۵۵ درصد از اماکن شهری و روستایی شهرستان دشتی را مقاوم‌سازی نماید.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان دشتی تصریح کرد: از سال ۱۳۸۴ بنیاد مسکن یک حرکتی را در کل کشور تحت عنوان مقام‌سازی روستایی شروع کرد و سالانه تا ۲۰ هزار خانوار در روستاهای کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد. در سال ۱۳۸۴ با توجه به اتفاقاتی که به وجود آمد مقاوم‌سازی ۱۰ برابر شد و تاکنون ۲۰۰ هزار واحد از اماکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفته است.
وی افزود: در شهرستان دشتی از جمع ۷ هزار و ۶۸۶ خانواری که در بخش روستایی زندگی می‌کنند تا امروز سه هزار و ۶۱۳ فقره تسهیلات به‌سازی که ۴۷ درصد مکان‌های روستایی است شامل مقاوم‌سازی شده‌اند.
مهندس صالحی یادآور شد: از چهار شهر شهرستان دشتی سه شهر بادوله، کاکی و شُنبه زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت دارند که جمعیت آن ۵ هزار و ۹۴ خانوار می‌شوند و قریب به ۲ هزار و ۴۰۷ خانوار آن تسهیلات دریافت کرده‌اند و نزدیک به ۴۷ درصد مقاوم‌سازی در این شهرها که یکی از مأموریت‌های بنیاد مسکن می باشد انجام‌شده است. و حدود ۵۵ درصد از مکان‌های شهری و روستایی شهرستان دشتی تاکنون مقاوم‌سازی شده که نسبت به میانگین کشوری که حدود ۴۰ درصد است ۱۵ درصد رشد نشان می‌دهد که رقم قابل قبولی است.
وی تصریح نمود در دهستان کبگان ۳۵۱ خانوار با یک‌هزار و ۴۱۸ نفر جمعیت زندگی می‌کنند که ۲۵ درصد آن مقاوم‌سازی شده و تصمیم گرفته‌ایم بطور ویژه مقاوم‌سازی در این دهستان را با مشارکت مردم به اتمام برسانیم. وچنانچه سالانه ۲۷۰ خانوار در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر مقاوم‌سازی شوند تا سال۱۴۰۴، مقاوم‌سازی در این شهرستان به ۷۰ دصد خواهد رسید.


Print Friendly, PDF & Email