۶۲ پروژه بنیاد مسکن استان با اعتبار ۱۶۶ میلیارد ریال در دهه فجر بهره‌برداری می‌‌شود

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر گفت: همزمان با فرا رسیدن دهه فجر ۱۶۶ میلیارد ریال پروژه بنیاد مسکن در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

حمید حیدری بریدی به اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی پرداخت و اظهار داشت: در اجرای این طرح تاکنون یک‌هزار و ۳۰۷ میلیارد ریال پروژه در روستاهای استان بوشهر اجرایی شده است.

وی از اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی پرداخت و افزود: در اجرای طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی ۳.۱ هزار میلیارد ریال پرداخت شده و این در حالی است که ۴۱۶ میلیارد ریال در اجرای بازسازی و نوسازی مسکن روستایی تخصیص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر افزود: در اجرای طرح بازسازی و نوسازی واحدمسکونی شهری و روستایی اعتباری افزون بر ۴۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

حیدری با بیان اینکه طرح مقاوم سازی واحدهای مسکونی در قالب طرح ویژه مسکن روستایی اجرا شد گفت: طرح مقاوم سازی واحدهای مسکونی با هدف اتقای سطح کمی و کیفی واحدهای مسکونی و پیشگیری از بروزخسارت در مناطق در معرض سوانح طبیعی نظیر سیل و زلزله برای جلوگیری از مهاجرت بی رویه و رشد آسیب‌های اجتماعی در شهرها موردتوجه دولت قرار گرفته که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه سالانه در استان بوشهر۲ هزار و ۵۰۰ واحدمسکونی مقاوم سازی می‌شود افزود: امسال تاکنون بیش از یک‌هزار فقره تسهیلات ابلاغ و ۲۴۹ واحد مسکونی مقاوم سازی شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به اینکه بیشترین طرح مقاوم سازی در شهرستان دشتستان به تعداد ۱۰ هزار واحدمسکونی اجراء شده است گفت: کمترین طرح مقاوم سازی در شهرستان عسلویه به تعداد ۵۰۰ واحدمسکونی اجراء شده است.

حیدری بیان کرد: برای مشارکت بیشتر مردم نیاز است تا علاوه بر ارائه تسهیلات کم بهره، هدایت‌های فنی و نظارتی پشتیبانی‌های لازم نیز در زمینه تأمین مصالح ارزان قیمت و دسترسی سریع و آسان به مصالح و حمایت از قشر آسیب‌پذیر پررنگ‌تر و موردتوجه قرار گیرد که بنیادمسکن در ۲ سال اخیر توانسته با پرداخت کمک‌های بلاعوض در کنار تسهیلات بانکی به اقشارکم درآمد روستایی وتولید مصالح موردنیاز در کارگاه‌های خود بخشی از پشتیبانی‌های لازم را به نحو احسن انجام دهد.

وی به برنامه‌های پیش‌روی بنیاد در ساخت و مقاوم سازی مسکن روستایی در سال جاری پرداخت و خاطرنشان کرد: با رویکرد بهسازی بافت فرسوده و آسیب پذیر، اکنون مسکن معیشت محور، توسعه گردشگری روستایی و بوم گردی، بهینه سازی مصرف انرژی با توجه به روستاهای کم برخوردار و اقشارمحروم، الگوهای بومی معماری روستایی و همچنین توجه به روستاهای مرزی مورد دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با بیان اینکه همزمان با فرا رسیدن دهه فجر ۱۱۶ میلیارد تومان ریال به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: این طرح‌ها در حوزه بهسازی معابر روستایی، راه دسترسی، اسفالت معابر به بهره‌برداری می‌رسد که خانوارهای روستایی از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

حیدری با بیان اینکه ۵۳ درصد خانه‌های روستایی بوشهر مقاوم سازی شده است عنوان کرد: طرح‌های جاده ساحلی، ۵ زمین چمن مصنوعی، دیوار حفاظتی، دیوار ساحلی، پارک و پل روستایی در استان بوشهر در ایام دهه فجر افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: در ایام دهه فجر ۶۲پروژه در روستاهای استان بوشهر افتتاح می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email