۷۷ هزار و ۲۰۰ جلد سند مالکیت مسکونی دراستان بوشهر صادر شد

با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی روستایی تاکنون ۷۷ هزار و ۲۰۰ جلد سند مالکیت منزل در روستاها……

 معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان بوشهرگفت: با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی روستایی تاکنون ۷۷ هزار و ۲۰۰ جلد سند مالکیت منزل در روستاها و شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت در استان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی، مهندس زارعی، به مناسبت ۱۵ مهر روز ملی روستا به خبرنگار ایرنا گفت: با صدور این تعداد سند ۹۰ درصد خانه های روستایی استان بوشهر سند دار شده اند و مابقی نیز مربوط به خانه های جدید احداث بوده و یا خود مالکان تاکنون برای انجام این مهم مراجعه نکرده اند. و براساس برنامه ریزیهای انجام شده سالانه باید سه هزار جلد سند خانه های روستایی در استان بوشهر صادر شود

وی افزود: در زمان حاضر برای ۳۹۷ روستای بالای ۲۰ خانوار استان بوشهر طرح هادی تصویب و در هر روستا حداقل یک فاز از این طرح ها که شامل بهسازی معابر است اجرا شده است.

ایشان با بیان اینکه امسال شش هزار تن قیر رایگان برای آسفالت معابر روستایی استان بوشهر مصوب شده است، اظهار داشت: سال گذشته ۲۲ هزار تن قیر رایگان برای آسفالت ۱۱۰ کیلومتر به مساحت ۸۸۰ هزار مترمربع در ۱۶۰ روستا تحویل شد. همچنین اجرای زمین های ورزشی چمن مصنوعی و بوستانهای امید را از دیگر طرح های بنیاد مسکن در روستاها ذکر کرد و یادآور شد: تاکنون ۱۳۶ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت احداث و بوستان های امید روستایی در ۴۴۱ روستای استان در حال اجرا می باشد. و تصریح نمود ازاین تعداد ۳۲۷ مورد احداث بوستان و برای مابقی نیز تجهیزات و وسایل بازی کودکان تامین شده است.

IMG_0050

 

 

Print Friendly, PDF & Email