۸۰۰ خانواده دارای دو معلول به بالا امسال درکشور صاحب خانه می شوند

مهندس درفشی گفت: تا پایان امسال ۸۰۰ خانواده دارای دو معلول به بالا در کشور صاحب خانه می شوند……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس درفشی- معاون پشتیبانی و امورهماهنگی استان ها درحاشیه آیین افتتاح ۱۱۴ واحد مسکونی خیرساز عالی شهر بوشهر بیان کرد: براساس توافقنامه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی، انجمن خیرین مسکن ساز و بنیاد مستضعفان کشور قرار است برای ۱۱هزار و۳۰۰ خانوار دارای دو معلول به بالا شامل هشت هزار و ۷۰۰ خانوار شهری و سه هزار و ۴۰۰ واحد روستایی در مدت سه سال مسکن ساخته شود. همچنین از ۳۰ هزار واحد مسکونی خیرساز طراحی شده در کشور تاکنون ۱۶ تا ۱۷ هزار واحد به بهره برداری رسیده است.

مهندس درفشی اظهارکرد: بهره برداری از پنج هزار واحد مسکونی خیرساز برای سالجاری نیز پیش بینی شده است که دو هزار واحد آن در دهه فجر مورد بهره برداری قرار می گیرد. و تامین منابع، آورده بویژه زمین در شهرهای بزرگ مهمترین چالش پیش روی انجمن خیرین مسکن ساز کشور است که تلاش می شود با حمایت های وزارت راه و شهرسازی و استفاده از وام های با سود کمتر افراد بیشتری زیر پوشش مسکن خیر ساز قرار گیرد.

رئیس هیات مدیره انجمن خیرین مسکن ساز کشور ادامه داد: این انجمن در بخش استیجاری، تعمیر و ودیعه گروه های هدف را زیر پوشش قرار می دهد. و این انجمن برنامه ای تنظیم کرده است که همه افراد واجد شرایط را صاحب مسکن کند و بخشی از افراد را نیز با توجه به منابع مالی زیر پوشش خود قرار دهد.

مهندس درفشی با اشاره به اینکه انجمن خیرین مسکن ساز، سال ۸۶ در کشور افتتاح شد گفت: انجمن خیرین مسکن ساز ایران درزمان حاضر در۳۱ استان و۱۵۰ شهرستان فعال است و یکهزار و پانصد نفر هیات مدیره آنها را تشکیل می دهند.

در ادامه سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: در سالجاری عملیات اجرایی ۶۵۵ پروژه با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در استان آغاز شده است که بخشی از این پروژه ها در دهه فجر و مابقی تا هفته دولت سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرند.

حیدری افزود: این پروژه ها شامل عمران و آبادی روستاها، ۴۴۰ واحد بوستان روستایی، ۷۸ زمین چمن مصنوعی و ۱۲هزار و ۷۶۵ پروژه مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت است.

وی اضافه کرد: برای حل مشکل مسکن محرومان بنیاد مسکن در کنار انجمن خیرین مسکن ساز دراین مسیر گام بر می دارد.

IMG_0021

IMG_7389

Print Friendly, PDF & Email