۸۷ میلیارد ریال برای توسعه روستاهای شهرستان دشتی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: نشستی با حضور فرمانداردشتی، مدیر کل امور روستایی استانداری…….

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: نشستی با حضور فرمانداردشتی، مدیر کل امور روستایی استانداری، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن، مدیرکل مدیریت بحران استان، در جمع دهیاران، شوراها و دیگر مسئولین به منظور بررسی ، پیگیری و توسعه روستاها در شهرستان دشتی برگزار گردید.
در ابتدا مهرجو فرماندار دشتی اظهار داشت: با توجه به اینکه روستاهای شهرستان دشتی از پتانسیل و ظرفیت های خوبی برخوردار هستند نیاز است توجه ویژه ای به آنها شود چون در جاذبه های گردشگری، تولیدات زراعی ودامی و اشتغال نقش مهمی ایفا می کنند.
مهرجو بیان کرد: در سال جاری با عنایت استاندار بوشهر جهت توسعه و آبادانی روستاهای سطح شهرستان مبلغ۴۲ میلیارد ریال برای عمران روستایی،۳۰ میلیارد ریال برای تامین منابع آب روستایی و۱۵ میلیارد ریال برای بهداشت و درمان روستاها اختصاص یافته است. در دولت تدبیر وامید رئیس جمهور توجه ویژه ای به روستاها دارد و در استان نیز استاندار بوشهر در راستای نگاه دولت در جلسات مختلف جهت توسعه ورشد روستاها تاکیدات زیادی داشته اند.

uclh89r2hr41qojf9x11

درادامه مهندس زارعی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان بیان کرد: تهیه طرحهای هادی یکی از وظایف اصلی بنیاد مسکن است که خوشبختانه تا امروز در تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار طرح هادی مصوب شده است.

وی گفت:در شهرستان دشتی ۵۲ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که در حال حاضر ۸۰ درصد آنها از این طرح برخوردارمی باشند و در سال جاری نیز با پیگیری فرماندار ۴۰ میلیارد ریال جهت اجرای طرح هادی اختصاص یافته است .

وی با تاکید بر مشارکت دهیاران و شوراها در طرح های بنیاد مسکن اضافه کرد در انتخاب و بازگشایی مسیر شوراها و دهیاران باید مشارکت داشته باشند و آنها بتوانند نسبت به نگه داری طرح های اجرا شده در روستاها اقدام کنند.

زارعی در خصوص احداث پارک محلی گفت یکی از اولویت های اصلی استاندار بوشهر احداث پارک های روستایی است که ۲۰ پارک در سطح استان ساخته شده و امسال نیز ۱۵ پارک دیگر اجرا می شود. همچنین۳۰۰ روستای بالای ۲۰خانوار در سطح استان وجود دارد که در همه روستاها پارک محلی و بین راهی احداث می شود که در احداث آنها مشارکت دهیاران نیاز است.

500

Print Friendly, PDF & Email