۹۰ میلیارد ریال برای عمران روستاهای تنگستان تخصیص یافت

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ رئیس بنیاد مسکن شهرستان تنگستان با اشاره به توسعه زیرساخت‌های عمران روستایی گفت: امسال برای عمران روستایی تنگستان ۹۰ میلیارد ریال تخصیص یافت و این در حالی است که برای مقاوم سازی مسکن روستایی ۳۷.۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.

مهدی احمدی منفرد در نشست بررسی اجرای طرح‌های عمران روستایی با اشاره به اینکه ۷ پروژه در بهمن ماه امسال در روستاهای تنگستان افتتاح شد اظهار داشت: پروژه‌ها شامل بوستان امید، دیوار حفاظتی، طرح هادی، زمین چمن ورزشی، اصلاح بافت روستایی و خانه عالم است که با اعتبار ۹.۶ میلیارد ریال اجراء شده است.

وی از اجرای طرح مقاوم سازی ساختمان‌های روستایی خبر داد و بیان کرد: تاکنون ۲۴ درصد ساختمان‌های روستایی تنگستان مقاوم سازی شده است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان تنگستان با بیان اینکه ۷۰ درصد جمعیت تنگستان در روستاها سکونت دارند گفت: ۱۲۱ روستا در تنگستان وجود دارد که ۱۰۴ روستای آن دارای شورای اسلامی و دهیاری است.

منفرد با اشاره به وجود ۱۷ هزار مسکن در روستاهای تنگستان خاطر نشان کرد: تاکنون ۵ هزار و ۳۰۰ مسکن با همکاری مردم مقاوم سازی شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح مقاوم سازی در ۱۵۰ مسکن روستایی در تنگستان خاطر نشان کرد: برای اجرای طرح ویژه بازسازی، بهسازی مسکن روستایی ۲۵ میلیون تومان به هر واحد وام با نرخ ۴ درصد و ۸ میلیون تومان بلاعوض پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان تنگستان بیان کرد: امسال برای مقاوم سازی مسکن روستایی ۳۷.۵ میلیارد ریال به روستائیان تنگستانی پرداخت شده است.

منفرد به عمران روستایی پرداخت و افزود: امسال برای اجرای طرح عمران روستایی ۹۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است که با تخصیص اعتبارت لازم طرح‌های عمران روستایی در روستاهای تنگستان اجرایی می‌شود که اولویت با مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است.

Print Friendly, PDF & Email