Breaking News

بیش از ۸۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی ایمن می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ معاون بنیاد مسکن با بیان اینکه اقدامات مهمی برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی انجام شده است گفت: تا سال۱۴۰۵ بیش از ۸۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی ایمن می‌شود.

محمدرضا شاملو در جمع خبرنگاران در دشتستان با اشاره به سیل آذر ماه امسال در استان بوشهر اظهار داشت: در پی وقوع سیل در استان بوشهر برای جبران خسارت و کمک‌رسانی به آسیب دیدگان پیگیری‌هایی از سوی نمایندگان استان در مجلس، استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی انجام شد.

وی، از تدوین پروژه‌های بازسازی و تعمیراتی در نقاط سیل‌زده استان بوشهر خبر داد و بیان کرد:امید می‌رود پروژه‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن با کیفیت مناسبی انجام و تکمیل شود.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن از مقام سازی واحدهای مسکونی روستایی خبر داد و تصریح کرد: در یک دهه گذشته اقدامات مهمی برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی انجام شده است.

شاملو با بیان اینکه طرح ویژه مقاوم ‌سازی و نوسازی مسکن روستایی کماکان ادامه دارد گفت: تا سال۱۴۰۵ بیش از ۸۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی ایمن می‌شود و در کنار مسکن مشکل، آسیب پدیری بافت روستایی است.

وی، ایمن سازی بافت روستایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: در این راستا در سطح کشور فعالیت‌هایی آغاز شده و پژوهشکده سوانح طبیعی با همکاری مدیریت بحران استانداری‌ها، پس از شناسایی روستاها و اولویت بندی و متناسب با این اولویت‌ها منابع اعتباری اختصاص می‌یابد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن اسفالت معابر روستایی را مورد تاکید قرار دادو تصریح کرد: امسال منابع اعتباری برای اسفالت معابر روستایی اختصاص یافته ولی مشارکت مردم در این پروژه‌ها نیاز است.

Print Friendly, PDF & Email